Македонија,Крими хроника

Од црквата „Св.Спас“ украле 2000 денари

Од црквата „Св.Спас“ украле 2000 денари

СВР Струмица до Основнот јавно обвинителство Струмица достави известување за Г.П(17) и Н.П(16), двајцата од с.Ангелци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Во периодот од 27 до 28.07.2014 година пријавените со употреба на сила влегле во црквата „Св. Спас“ во с.Ангелци од каде одзеле 2.000 денари.