четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Од црквата „Св.Спас“ украле 2000 денари

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Поврзани вести

СВР Струмица до Основнот јавно обвинителство Струмица достави известување за Г.П(17) и Н.П(16), двајцата од с.Ангелци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Во периодот од 27 до 28.07.2014 година пријавените со употреба на сила влегле во црквата „Св. Спас“ во с.Ангелци од каде одзеле 2.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести