недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Од денеска алкохол ќе се продава до 19 часот

Продолженото време на продажба до 21 часот, според законските обврски, важи од мај до крајот на септември.

alkohol

Последни вести

Oд денеска, алкохолните пијалаци во трговските објекти повторно ќе се продаваат од шест до 19 часот, наместо до 21 часот.

Продолженото време на продажба до 21 часот, според законските обврски, важи од мај до крајот на септември.

За оние кои нема да го почитуваат законското решение се предвидени санкции – забрана за вршење дејност во траење од седум или 15 дена, како и парична казна до 5.000 евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести