четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Од денеска бродска линија Охрид-Поградец

brodce_ohrid

Поврзани вести

Од денеска од охридското пристаниште ќе почне да сообраќа првата бродска линија Охрид-Поградец.

Оваа чартер бродска линија ќе работи само за време на летниот период и ќе им користи на туристите кои по воден пат ќе можат од Охрид да одат до Поградец и обратно.

На првото запловување од Охрид меѓу туристите ќе бидат и министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, како и градоначалникот Никола Бакрачески. Во Поградец е планирана средба меѓу министрите и градоначалниците од Македонија, со албанските Едмонд Хаџинасто и Артан Шкембиј.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести