сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Од денеска до четврток дожд

dozd

Последни вести

Од недела до четврток во Македонија ќе преовладува облачно време со повремен дожд.

На места врнежите ќе бидат пообилни и се очекува локално да наврнат над 25 литри на квадратен метар. Во понеделник ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер.

Минималните температури наутро ќе се движат во интервалот од 3 до 9 Целзиусови степени, додека максималните дневни ќе достигнат, 7 односно 14 Целзиусови степени

Најчитани вести