петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Од денеска низ Скопје повторно во сообраќај панорамските автобуси

Разгледувајте го Скопје со панорамски автобуси...

DSC_1560

Поврзани вести

Од денеска во сообраќај на редовните линии се пуштени панорамските автобуси, информираат од ЈСП „Скопје“.

Автобусите за панорамско разгледување на главниот град ќе сообраќаат во два термина во 11 и во 13 часот.

Најголем број туристи минатата година го посетиле Скопје, а според податоците на Државниот завод за статистика, се евидентирани 701.794 туристи, од кои 399.680 странски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести