петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 53

Од денеска ноќно скијање на Шапка

Ски центарот „Попова Шапка“ од вечерва стартува со ноќно скијање на ски-лифтовите „Тетекс 1” и „Тетекс 2” во периодот од 19 до 22 часот.

popova shapka

Последни вести

Ски центарот „Попова Шапка“ од вечерва стартува со ноќно скијање на ски-лифтовите „Тетекс 1” и „Тетекс 2” во периодот од 19 до 22 часот.

Тоа, како што информираат од „ЕЛЕМ Турс“, го овозможи  новата снежна покривка која сега достигнува до 40 сантиметри.

Оттаму информираат дека цените за ноќното скијање се исти како и лани, а корисниците на сезонските билети не треба да купуваат посебен билет, бидејќи важат и за ноќно скијање.

Најчитани вести