сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Од денеска пензионерите ќе се возат бесплатно и во недела

jsp-avtobus1

Поврзани вести

Пензионерите од денеска ќе се возат бесплатно во автобусите на ЈСП и во недела.

Треба само да ја покажат личната карта.

Одлуката ја донесе Советот на Град Скопје на седницата одржана на 19 февруари годинава, но со одложена примена до завршувањето на претседателските и парламентарните избори.

Повозрасните граѓани досега имаа можност бесплатно да се возат во автобусите на ЈСП „Скопје“ во вторник, петок и сабота.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести