среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 27

Од денеска почнува со работа спортскиот полигон во Ѓорче

spoligon500Untitled-1_thumb_medium380_0

Последни вести

Премиерот Никола Груевски, денеска ќе присуствува на пуштање во употреба на спортски полигон во општина Ѓорче Петров.

Полигонот е лоциран на улица „Христо Батанџиев“, поранешна „Социјалистичка зора“, а почетокот на настанот е предвиден за 13:30 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести