среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Од денеска воени маневри во северниот дел на Германија

Предвидено е да се користат стотина авиони и хеликоптери, како и борбени авиони од марката “Торнадо”.

borbeni-avioni-brazil

Поврзани вести

Германската армија, денеска започна воени маневри во северните делови на државата. Вежбите ќе траат со 23 мај, соопшти претставник на Биндесверот.

На воените вежби ќе учествуваат околу 4.500 германски војници, заедно со воени единици од европски земји, САД и Турција.

Предвидено е да се користат стотина авиони и хеликоптери, како и борбени авиони од марката “Торнадо”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести