понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 77

Од Домот на културата во Пробиштип украдена икона

Икона била украдена од Домот на културата во Пробиштип.

apostoli-petar-i-pavle-e1342095122465

Поврзани вести

Икона била украдена од Домот на културата во Пробиштип.

Вчера во 15.25 часот во полициската станица Пробиштип, било пријавено дека во текот на минатиот месец до денот на пријавување, од просториите на Домот на културата „Злетовски Рудар“-Пробиштип од страна на непознат сторител  одземена е фреска-икона „Св.Петар.

Сторителот се стекнал со противправна имотна корист од околу 15.000 денари. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести