петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Од домот на скопјанец запленети дрога, оружје и куршуми

Дрога,оружје и муниција открила полицијата во домот на скопјанец.

mvr

Поврзани вести

Поголемо количество на оружје и муниција, како и две пакувања со дрога, заплени полицијата од домот на скопјанец.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, вчера при претрес на домот на 32-годишниот Љ.И. одзема поголемо количество на муниција, оружје и дрога.

Од полицијата информираат дека се запленети две пакувања со непозната бела прашкаста материја, извесна количина непозната зелена тревкаста материја, електронска вага, 60 куршуми калибар 7,62 милиметри, ловечка пушка со 13 куршуми калибар 16 милиметри, два панцирни елеци, еден куршум со калибар 12,7 милиметри, дваесетина испукани патрони и чаури и службена полициска легитимација.

Љ.И. е приведен и задржан и се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести