петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 42

Од Грција на забар во Гевгелија

Во Македонија чистењето заби е 20 евра, а во Грција 30-50 евра, пломбирањето е 10 евра кај нас, а во Грција 50 евра, умртвување на нерв во Македонија е до 50 евра, во Грција, 120 евра.

zabar

Последни вести

Од 20 до 30 Грци секојдневно ја посетуваат Гевгелија за поевтини стоматолошки услуги, кои се и за 50 отсто поевтини од услугите кои се нудат во Грција, објави грчката телевизија Мега, објави „Канал 5“.

Екипата на Мега заедно со пациенти од Кукуш, Козани и Солун ја посети Гевгелија од каде направи репортажа.

-Во Грција еден имплант чини 1.000 евра, а јас за 2 импланти ќе завршам работа со 700 евра, вели еден од пациентите.

Во Македонија чистењето заби е 20 евра, а во Грција 30-50 евра, пломбирањето е 10 евра кај нас, а во Грција 50 евра, умртвување на нерв во Македонија е до 50 евра, во Грција, 120 евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести