вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Од групна тепачка, до пукање, детали за инцидентот во Аеродром

dsc09303_thumb_medium500_281

Последни вести

Тепачка била причина за вечерашното пукање на булеварот Јане Сандански спроти трговски центар Бисер во населбата Аеродром, пренесе Пресс24.

Се’ почнало кога две непознати лица пресретнале три малолетници- еден на 14 и двајца на 16 години. Тие ги нападнале, а 14 годишното момче почнало да трча кон населбата Ново Лисиче. Насилниците го стигнале и го претепеле, но момчето успеало да им побегне, по што тие влегле во возило марка „мерцедес“ и испукале неколку куршуми во близина на трговскиот.

10346696102057546449683891367935278n_thumb_medium500_281

Еден од напаѓачите е приведен од полицијата, а по возачот на „мерцедесот“ се’ уште се трага.

14 годишното момче со тешки повреди е пренесено во болница.

Најчитани вести