вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Од храм украл 1.000 денари и ракија

kradec

Последни вести

Триесет и деветгодишен гевгеличанец доби кривична пријавабидејќи го ограбил храмот „Св.Константин и Елена“.

А.М. на почетокот на овој месец, во селото Миравци, гевгелиско, со алат ја отворил вратата од црковната трпезарија од храмот и одзел 1.000 денари и две литри ракија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести