Македонија,Крими хроника

Од храм украл 1.000 денари и ракија

Од храм украл 1.000 денари и ракија

Триесет и деветгодишен гевгеличанец доби кривична пријавабидејќи го ограбил храмот „Св.Константин и Елена“.

А.М. на почетокот на овој месец, во селото Миравци, гевгелиско, со алат ја отворил вратата од црковната трпезарија од храмот и одзел 1.000 денари и две литри ракија.