понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 1

Од играчка плачка: Момче скокна во Пчиња и го повреди вратниот пршлен

Дваесет и четиригодишно момче заврши на скопските клиники откако претходно се повредил додека скокал во реката Пчиња.

Тешка сообраќајка на патот Скопје – Тетово, повредено дете

Последни вести

Дваесет и четиригодишно момче заврши на скопските клиники откако претходно се повредил додека скокал во реката Пчиња.

Во 18 часот и 30 минути екипа на Итна медицинска помош Куманово телефонски пријавила дека во селото Шупли Камен во кумановско, се самоповредил 24-годишниот Б.С.

Според податоците од полицијата тој при скокање во реката Пчиња го повредил вратниот пршлен и по укажаната лекарска помош во болницата во Куманово, поради сериозноста на повредите бил префрлен во Ургентниот Центар во Скопје, каде му била констатирана фрактура на вратна кичма.

Истиот е неконтактибилен и се наоѓа во животна опасност.

Најчитани вести