вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Од јануари Подолски во Интер

podolski-500

Последни вести

Пред само два дена германскиот репрезентативец изјави дека е незадоволен со својот статус и минутажа во Арсенал, а веќе денеска медиумите му најдоа и нов клуб.

Имено, како што објави „Дејли Стар“ во јануарскиот преоден рок Лукас Подолски ќе го облече дресот на италијанскиот тим Интер. Тој е незадоволен од малата минутажа која ја добива и како што самиот изјави, доколку ништо не се промени, тогаш ќе замине од Арсенал.

Подолски се поврзуваше со Интер и во летниот преоден рок, но до трансфер не дојде. Како можна дестинација на Германецот се спомнува и турскиот Галатасарај.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести