вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 15

Од Јуве потврдија дека нема понуда за Погба

pogba

Поврзани вести

Главниот оперативец на актуелниот шампион на Италија, Јувентус, Џузепе Марота откри дека до овој момент, клубот нема добиено некоја официјална понуда за младиот играч за врска, Пол Погба.

Италијанските медиуми во изминатите неколку дена ја форсираа приказната дека репрезентативецот на Франција е голема желба на најбогатите клубови во Европа, ПСЖ, Реал (М), Барселона, Челзи, Манчестер Сити и дека раководните лица на тие клубови се подготвени да одвојат околу 60 мил. евра за 20-годишниот играч за врска.

“Погба? Станува збор за некаква новинарска шпекулација. До сега не сме добиле некоја официјална понуда за неговите услуги”, изјави Марота.

Раководните лица на “старата дама” постојано на Погба му нудат нов договор, со важност до 2018 година и годишна плата од четири милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести