среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Од куќа на битолчанец украден пиштол

pistol so kursumi

Последни вести

Во текот на вчерашниот ден во Битола на ул.„Широка “непознат сторител со насилно отворање на прозор од куќа сопственост на Н.М.(41) извршил тешка кражба.

Крадецот од куќата одзел пиштол марка „Застава“М-57 калибар 7,62 мм кој го поседувал со одобрение и 50 куршуми калибар 7,62 мм.

Извршен е увид од страна на увидна екипа од СВР-Битола и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести