Крими хроника

Од куќа на битолчанец украден пиштол

Од куќа на битолчанец украден пиштол

Во текот на вчерашниот ден во Битола на ул.„Широка “непознат сторител со насилно отворање на прозор од куќа сопственост на Н.М.(41) извршил тешка кражба.

Крадецот од куќата одзел пиштол марка „Застава“М-57 калибар 7,62 мм кој го поседувал со одобрение и 50 куршуми калибар 7,62 мм.

Извршен е увид од страна на увидна екипа од СВР-Битола и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.