Крими хроника

Од куќа на битолчанец украдени 23.000 долари

Од куќа на битолчанец украдени 23.000 долари

Вкупно 23.000 австралиски долари биле украдени од куќа на битолчанец.

Како што информира МВР,  вчера во 10,15 часот во СВР-Битола, К.К.(1959) од Битола, пријавил дека во периодот од 01.07 до 16.07.2016 година од страна на непознат сторител, извршена е кражба во куќата на неговиот татко, при што од под креветот од акт ташна одземени му се 23.000 австралиски долари.

Извршен е увид, а СВР-Битола презема мерки за расчистување на настанот.