недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Од куќа во Битола украдени 10.000 евра

Засега се знае дека во деновите од викендот кој мина, крадецот влегол во куќата лоцирана на улицата Трајче Стефановски преку балконската врата.

полиција

Последни вести

Десет илјади евра се украдени од куќата на 48-годишниот Љ.М. од Битола, извести полицијата.

Засега се знае дека во деновите од викендот кој мина, крадецот влегол во куќата лоцирана на улицата Трајче Стефановски преку балконската врата. Во една од собите крадецот нашол 10.000 евра и златен накит и избегал.

Најчитани вести