сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Од куќа од Бутел украдени 518 илјади денари

zlatoEvra-555x320

Последни вести

Тешка кражба се случила вечерта меѓу 4-ти и 5-ти август на улицата Душко Поповиќ во скопската населба Бутел.

Засега непознат сторител, од семејната куќа на Х.Х. (50) украл 3.700 евра, златен накит и лични документи.

Вкупната вредност на украдените предмети е проценета на 518 илјади денари.
.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести