Македонија,Крими хроника

Од куќа од Бутел украдени 518 илјади денари

Од куќа од Бутел украдени 518 илјади денари

Тешка кражба се случила вечерта меѓу 4-ти и 5-ти август на улицата Душко Поповиќ во скопската населба Бутел.

Засега непознат сторител, од семејната куќа на Х.Х. (50) украл 3.700 евра, златен накит и лични документи.

Вкупната вредност на украдените предмети е проценета на 518 илјади денари.
.