недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Од куќа во Битола украдени 12.200 евра и златен накит

krazba-vizbegovo-520x352

Последни вести

Тешка кражба се случила во куќа во Битола.

Од куќата на А.К. (36) биле одземени 12.000 евра, 12.000 денари и разновиден златен накит.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести