петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Од куќа во Битола украдени девизи и накит вредни половина милион денари

Кражба во Битола, тешка половина милион денари.

zlatoinakit

Поврзани вести

Битолчанец остана без девизите и накитот.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи  вчера се случила тешка кражба во куќата на 42-годишниот Г.О. на улицата Девејани во Битола.

Арамијата успеал со употреба на погоден предмет да ја отвори влезната врата, па да влезе во куќата од украл девизни средства и разновиден златен накит.

Со плен од околу 500.000 денари крадецот избегал во непознат правец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести