петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Од куќа во кочанско украдени 13 000 евра

evra

Последни вести

Непознат сторител извршил тешка кражба во с.Спанчево, кочанско во куќата сопственост на З.С.(33).

Крадецот насилно делувал на влезната врата и по извршено пребарување од фиоката на компјутерското биро одзел 13.000 евра и го напуштил местото на настанот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести