среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Од куќа во Кондово украдено злато во вредост од 280.000 денари

zlato-3-

Последни вести

Непознат сторител со употреба на сила извршил тешка кражба во куќата на  И.О.(37),  во село Кондово, при што одзел разновиден златен накит и парични средства во вредност од околу 280.000 денари. Кражбата се случила во период од  15.12.2014 до 15.01.2015 година.

Плицијата презема мерки за откривање на сторителот.

Најчитани вести