сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Од куќа во прилепско украдени накит и пиштол

krazba-vizbegovo-520x352

Поврзани вести

Тешка кражба во куќата на четириесетгодишниот С.Ф. од село Дебреште, прилепско.

Крадецот одзел златен накит и пиштол марка „Аркус“.

Причинета е материјална штета од околу 40.000 денари. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести