Македонија,Крими хроника

Од куќа во прилепско украдени накит и пиштол

Од куќа во прилепско украдени накит и пиштол

Тешка кражба во куќата на четириесетгодишниот С.Ф. од село Дебреште, прилепско.

Крадецот одзел златен накит и пиштол марка „Аркус“.

Причинета е материјална штета од околу 40.000 денари. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.