среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Од куќа во Скопје одземени над 600 илјади денари

krazba-vizbegovo-520x352

Последни вести

Тешка кражба се случила во куќата на триесет и шестгоишниот И.Д. од Скопје.

Крадецот насилно влегол и по извршено пребарување, одзел поголема количина златен накит во вредност од околу 606.000 денари, а причинил материјална штета од околу 9.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести