сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Од куќа во Скопје украден златен накит вреден 5.000 евра

Арамија со погоден предмет ја отворил вратата и украл златен накит вреден 5.000 евра.

nakit

Поврзани вести

Скопјанец остана без накитот вреден 5.000 евра откако арамија му влезе во домот.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека пред два дена арамија провалил во домот на 58-годишниот Д.Ј. на улицата Алексо Демниевски во Скопје.

Арамија со погоден предмет ја отворил вратата  и украл златен накит вреден 5.000 евра.

Скопската полиција работи  на откривање на сторителот.

Ден пред тоа, арамија провалил во куќа во Ѓорче Петров, украл накит, пари и пушки, правејќи штета од 1,8 милиони денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести