вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Од куќа во Тетово украдени злато и пари вредни над половина милион денари

Пари и накит украдени од домот на тетовец.

zlatoinakit

Поврзани вести

Тетовец остана без парите и златото вредни над поливина милион денари откако арамија му провали во домот.

Министерството за внатрешни работи соопшти  дека пред два дена мета на арамии бил домот на 41-годишниот Б.М. од Тетово. Арамијата провалил во куќата на улицата на Јордан Златаровски откако се прекачил преку прозорецот.

Арамијата собрал златен накит и пари вредни 540.000 денари.

Полицијата трага по него.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести