недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Од магацин на „Македонски Шуми“ украдено оружје

Исчезна тинејџерка од Шуто Оризари

Исчезна тинејџерка од Шуто Оризари

Поврзани вести

Непознат сторител, во периодот од 4 до 17 јуни, влегол во магацин на ЈП„Македонски Шуми“, ПШС „Караџица“ и украл пушки и пиштоли.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести