Крими хроника

Од магацин украле делови за инсталација на водовод и водомери вредни 13.400 евра

Од магацин украле делови за инсталација на водовод и водомери вредни 13.400 евра

Штета од 13.400 евра има скопската фирма „АТА Металотехна“, од чиј магацин пред една седмица непознати сторители украле делови за инсталација на водовод и водомери, соопшти скопската полиција.

Кражбата е пријавена во вторникот. Вработена во фирмата во полициската станица Бит Пазар пријавила дека од магацинот на „АТА Металотехна“ на улица Македонско-Косовоска бригада на 24 или 25 декември непознат сторител влегол во магацинот преку покривот, по што ја украл опремата вредна 825.053 денари.

Полицијата трага по сторителот.