среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Од Наполи демантираат дека има понуда за Хави Гарсија

Дека шпанскиот интернационалец од редовите на Манчестер Сити, Хави Гарсија, за време на зимскиот преоден рок ќе биде продаден на Наполи експресно беше демантирана

manchester siti

Поврзани вести

Последната шпекулација пласирана од англиските медиуми, дека шпанскиот интернационалец од редовите на Манчестер Сити, Хави Гарсија, за време на зимскиот преоден рок ќе биде продаден на Наполи експресно беше демантирана од раководните лица на италијанскиот калчолигаш.

Освен дека искусниот играч за врска, кој може да игра и на позицијата централен дефанзивец, не е желба на сопственикот на “азурите”, Аурелио де Лаурентис, клупските челници италијанскиот калчолигаш потврдија дека првиот човек на Наполи е задоволен од тоа како функционира средниот ред и е задоволен од моменталната форма на Блерим Џемаили, Гокан Инлер и Марек Хамшик.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести