петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Од недела намалување на температурите

Се до недела ќе се задржи топло септемвриско време.

Поврзани вести

Високите температури, според „Метеопро“, веќе од недела ќе почне да се намалуваат, бидејќи се највува краткотраен бран на врнежи кои ќе бидат претежно локални. Засега овие врнежи ги очекуваме повеќе во северната половина од земјата.
Од понеделник повторно се очекува период на претежно сончево време.
Температурниот максимум во недела сѐ уште ќе има вредност над 35 Целзијусови степени во јужниот повардарски регион, но во периодот од понеделник, максималната температура ќе биде под 30 Целзијусови степени и во овој најтопол крај во земјава.
Се до недела ќе се задржи топло септемвриско време.

Најчитани вести