петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Од недела потопло, до тогаш врнежливо

dozd1

Поврзани вести

Утре ќе има повремени локални врнежи од дожд, на планините од снег, но со послаб интензитет. Во петок ќе биде претежно облачно, насекаде со повремени врнежи од дожд, а снег ќе врне на повисоките планини.

Во сабота ќе има повремен локален дожд, а во недела и понеделник ќе преовладува стабилно и потополо време.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести