Македонија

Од недела потопло, до тогаш врнежливо

Од недела потопло, до тогаш врнежливо

Утре ќе има повремени локални врнежи од дожд, на планините од снег, но со послаб интензитет. Во петок ќе биде претежно облачно, насекаде со повремени врнежи од дожд, а снег ќе врне на повисоките планини.

Во сабота ќе има повремен локален дожд, а во недела и понеделник ќе преовладува стабилно и потополо време.