сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Од недела повторно дожд

dozd-cador-2

Поврзани вести

Од недела повторно дожд. Според најавите на УХМР, во наредните два дена времето ќе биде сончево со умерена облачност, а температурата ќе биде во благ пораст.

Од недела повторно дожд

Од недела повторно дожд

Од недела попладне ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со повремен локален дожд.

Денес променливо облачно со сончеви периоди

Денес променливо облачно со сончеви периоди

Денес променливо облачно со сончеви периоди

Променливо облачно време со сончеви периоди не очекува во текот на денешниот ден.

Во источните делови ќе има поголемо намалување на облачноста. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен и североисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 17 до 22 степени.

Какво време не очекува во октомри проследете на следниот линк.

Најчитани вести