понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Од недела разладување

Од недела разладување. Според најавите од УХМР, во недела попладне и кон крајот на денот на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи

promenlivo-oblacno-so-lokalni-vrnezhi-od-dozhd

Поврзани вести

Од недела разладување. Според најавите од УХМР, во недела попладне и кон крајот на денот на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално ќе има и услови за појава во невреме и пад на температурите.

Денес сончево и многу топло време

Денес сончево и многу топло време

Денес сончево и многу топло време

Сончево и многу топло време не очекува во текот на денешниот ден, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од североисточен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 30 до 36 степени, УВ= 6.

Од недела разладување

Во недела попладне и кон крајот на денот на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Локално ќе има и услови за поинтензивни процеси во форма на невреме со интензивен пороен дожд и засилен ветер.

Од недела разладување

Од недела разладување

Во текот на ноќта, како и во понеделник се очекува да биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 30л/м2) и проследени со ретки грмежи.

Во понеделник ќе има и значителен пад на дневната температура.

Најчитани вести