петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Од полноќ поевтинуваат горивата и дизелот

goriva

Последни вести

Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалуваат за 1,00 денар, а дизелот поевтинува за половина денар.

Од полноќ новите цени на ЕУРОСУПЕР БС  изнесува  73,00 денари за литар, додека малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 75,00 денари за литар.

Дизелот  ќе се точи за 62,5 денари по литар.  Новата цена на екстралесното масло за домаќинство се намалува за половина денар и ќе изнесува  51,00 денари за литар.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се намалува за 1,058 ден/кг и ќе се продава за 34,835 денари за килограм, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести