понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Бензинот и дизел горивата со нови цени

Од полноќ малопродажните цени на нафтените деривати поскапуваат од 1 до 1,5 денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

13454mala

Последни вести

Од полноќ малопродажните цени на нафтените деривати поскапуваат од 1 до 1,5 денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Еуросупер БС 95 поскапува за 1,5 денари и со новата цена по литар ќе чини 80, 5 денари. Цената на Еуросупер БС 98 се зголемува за 1 денар и со новата ќе чини 82 денари за литар. Еуродизелот поскапува за 0,5 денари и од полноќ неговата цена ќе биде 68 денари за литар.

Поскапување има и кај екстралесното масло за домаќинство за еден денар и сега ќе биде 57 денари за литар. Цената на мазутот поскапува за 1,144 денари и со новата ќе чини 41,636 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести