петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Oд понеделник многу топло време

20120921-soncevo

Поврзани вести

Попладне на повеќе места ќе има пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер, интензивен пороен дожд и услови за изолирана појава на град. Максималната температура ќе се движи од 24 до 32 степена.

Во недела попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.Потоа следува период на стабилно, суво и многу топло време.

Топлото и суво време ќе овозможи земјоделските производители да имаат идеални услови за извршување на сите актуелни агротехнички мерки. Заштитата од болести и штетници и во наредните денови ќе биде приоритет. Зголемувањето на бројот на сончеви часови ќе допринесе за квалитетно зреење на земјоделските производи. Влагата во почвата во поголемиот дел од земјоделските површини се очекува да биде во оптимални вредности.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести