вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Од понеделник не очекуваат поројни дождови

dozd

Последни вести

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, особено вдолж Повардарието.

Максималната температурата ќе биде во интервал од 16 до 23 степени.

Како што соопштуваат од УХМР, утре попладне и во сабота ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд.

Во недела ќе има преодно стабилизирање, а во почетокот на наредната седмица локално врнежите ќе бидат поројни, проследени со грмежи.

Најчитани вести