Македонија

Од понеделник температурен шок

Од понеделник температурен шок

Од понеделник температурен шок. Под влијание на потопла воздушна маса во пораст ќе бидат и дневните температури, кои ќе се движат во интервал од 15 до 25 Целзиусови степени.

Инаку во текот на викендот не очекуваат слични временски услови како денешните. Сабота ќе биде речиси идентична на петок во метеоролошка смисла, додека во недела очекуваме мало наоблачување, пред се во северниот дел од земјата.

Температурата во недела ќе биде слична на петочната, додека сабота ќе биде само за нијанса посвежа.