понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Од понеделник уживајте во вистинските пролетни температури

spring flower arrangement

Поврзани вести

Уште утре може да очекувате променливо облачно време со локален дожд, а веќе од понеделник ќе има поголем пораст на температурите, најавуваат метеоролозите.

Во текот на утрешниот ден врнежите наместа ќе бидат поројни проследени со ретка појава на грмежи. Температурата ќе се движи од пет степени во Маврово и 17 степени во Гевгелија. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимални 15 степени.

Во следните денови ќе преовладува претежно стабилно и суво време, а од понеделник ќе има поголем пораст на температурата и ќе се движи околу 25-от степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести