петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 1

Од понеделник заладување и засилен ветер

Како што најави УХМР, врнежите во попладневните часови на планините и на повисоките места ќе преминуваат во снег.

ladno-vreme

Последни вести

Во понеделник Македонија ќе потпадне под влијание на многу студена воздушна маса од север што ќе услови појава на засилен северен ветер и значителен пад на температурата.

Како што најави УХМР, врнежите во попладневните часови на планините и на повисоките места ќе преминуваат во снег.

Од вторник ќе биде многу студено и ветровито, а можен е снег и во пониските делови. Дневната температура на места ќе се задржи околу нула.

Деновиве, од петок попладне и за време на викендот, се уште ќе биде релативно топло, а условите за магла ќе се намалат.

Најчитани вести