петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Од попладне времето ќе се расипе, дождливо ќе биде до недела

mkd-6716

Поврзани вести

Во попладневните часови, особено доцна попладне и навечер времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и поинтензивни електрични празнења, локално во форма на невреме со град.

Утре и во петок под влијание на циклонска активност времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи.

Пообилни врнежи се очекуваат во источните делови од земјата, каде локално е можно да наврнат и над 35л/м2.

Во сабота ќе биде претежно стабилно, а попладне ќе има услови само за изолирана појава на краткотраен дожд, особено во планинските подрачја.

Стабилно и многу топло ќе биде во недела и понеделник.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести