петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Од пошта во Маџари украдени се сеф и торба со монети

krazba2

Поврзани вести

Ограбена поштата на улица „Благоја Стефковски“ во Маџари.

Извршена е тешка кражба со сечење на решетките од задниот дел на поштата, при што е одземена метална каса-сеф и торбa со монети.

Околу 04,30 часот забележано е возило„Фиат Фиорино Пикап“ со скопски таблички кое откако го забележало полициското возило со голема брзина се одалечило по што возачот се дал во бегство. Во возилото пронајдена е метална каса-сеф и едно торбиче со монети. По преземени мерки констатирано е дека истата вечер на паркинг на булевар “Авној” било одземено возило „Фиат Фиорино Пикап“, истото со кое е извршена тешката кражба. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести