вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Од празните кутии од цигари може да се заработи добра пара

folii

Последни вести

Пушачите можат да заработат добра пара од сребрените и златни фолии кои се наоѓаат во внатрешноста на кутијата за цигари и кои по обичај ги фрлаат во канта за отпадоци. За килограм фолии се добива и до 500 евра.

64- годишната Ж.М. од Белград е жената која го открила ова. Таа собира фолии од кутии и ги продава за повеќе од 100 евра по килограм.

Во Крагуевац за еден килограм фолија може да добиете и 160 евра, во Белград пак, за истата количина цената достигнува и до 500 евра.

За еден килограм фолија, потребни ви се околу илјада кутии цигари.

Но, иако звучи толку едноставно, не е баш така, бидејќи тврдата фолија се фрла, а се собира само меката и тенката.

Најчитани вести