Крими хроника

Од продавница во Струга украдени 100 мобилни телефони

Од продавница во Струга украдени 100 мобилни телефони
Непознат сторител извршил тешка кражба во продавницата за продажба и сервисирање на мобилни телефони „Дени мобил“ во Струга, информира СВР Охрид.
 
Кражбата била извршена завчера  со кршење на стаклото од влезната врата, а сторителот одзел мобилни телефони и лап-топ компјутер.
 
– Тој бесправно одзел околу сто мобилни телефони од различни марки донесени на поправка како и нови два мобилни телефони марка „Ајфон-5-С“, три мобилни телефони марка „Ајфон-4-С“, еден мобилен телефон марка „ЛГ-Ф-50“, еден мобилен телефон марка „Сони Ериксон-СТ-26“ и еден лап-топ марка „Ацер“, информира портпаролот на полицијата Стефан Димоски.
 
На самото место извршен е увид а полициската станица од Струга работи на расветлување на случајот и пронаоѓање на сторителот.