вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Од продавница за автомобилски гуми украдени 90 000 денари

denari-pari

Последни вести

Вчера околу 18,00 часот во Скопје на бул.„8-ми Септември“ во продавница за автомобилски гуми „Stop and go“ извршиле разбојништво.

Како што соопштуваат од МВР, две непознати лица со огнено оружје и’ се заканиле на вработената при што одзеле околу 90.000 денари од дневниот промет.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести