четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 54

Од Скопје до Рим за 99 евра

avion

Поврзани вести

Од 2-ри мај Алиталиа ќе воведе нова директна меѓународна линија помеѓу Скопје и Рим (аеродром Фјумичино).

Новите летови ќе бидат секојдневни, ќе се одвиваат во две класи, а билетите се веќе во продажба.

Во текот на месец мај Алиталија ќе започне со работа на редуциран распоред со 30 повратни летови во текот на месецот Рим – Скопје – Рим, додека во јуни со целосен распоред на секојдневно летање.

По повод отворањето на новата линија, Алиталиа одлучи да им понуди на клиентите специјална понуда: Промотивни цени за Рим од 99 евра, за остатокот од Италија  од 149 евра и до европските дестинации, цени од 199 евра. Овие авиобилети ќе бидат на продажба за ограничен период, од 20 – 30 април.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести