Крими хроника

Од славје до голема тепачка во битолски „Император“

Од славје до голема тепачка во битолски „Император“

Во ресторанот „Император“ во Битола, синоќа околу 2.45 часот по полноќ се случила тепачка, при што едно лице е потешко порведено.

А.Г., А.Р., Ѓ.З. и едно непознато лице, се веселеле качувајќи се на една од ресторанските маси, за што биле предупредени од обезбедувањето. Тие сепак продолжиле со славјето, а во еден момент еден од нив го нападнал В.Р. удирајќи го во пределот на главата, додека останатите лица со столици го кршеле инвентарот, при штопредизвикале вознемиреност и страв кај останатите присутни лица.

Во настанот повреден е гостинот В.Д. од Битола.

Лицата се приведени во битолската полиција. Во 5 часот пред објектот на СВР-Битола, дошол братот на пријавениот А.Г., 27-годишниот М.Г. од Битола, кој без повод и причина почнал да му се заканува на униформираниот полициски службеник, а во еден влечејќи го за службеното палто, го гризнал во пределот на раката. Полицијата го привела и него.